Duyurular

* 6. Engelsiz Üniversiteler Çalıştayı 22-23 Mart 2012 tarihlerinde Yeditepe Üniversitesinde gerçekleştirilecektir.Engelsiz ZKÜ Koordinatörü Hakan KALYON’un Panelist olarak katılacağı program için tıklayınız

Üniversitemizin tüm birimlerini kapsayan fiziksel mekan tespiti çalışmaları sonucunda hazırlanan Bülent Ecevit Üniversitesi Fiziksel İmkanlar Tablosu için tıklayınız
Sn.Saime TOPTAN’ın ÖZEV paneli değerlendirme ile ilgili yazıları devamı için

♦ Engelsiz ZKÜ Birimi Koordinatörü Hakan KALYON’un, ZKÜ Kampüsün Sesi Dergisi 2. sayısında yayınlanan “Dünyaya ve Üniversiteye Engellilerin Penceresinden Bakabilmek” başlıklı makalesi için tıklayınız.

♦ Engelsiz ZKÜ Birimi, üniversitemizin 17. Kültür Sanat ve Spor Haftası şenliklerine katılmıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

♦ Engelsiz ZKÜ İle Daha Güzel Yarınlara! Broşür için tıklayınız.

♦ Engelli öğrencilerimize eğitsel, sosyal ve kültürel alanda destek olmak amacıyla, Engelsiz ZKÜ Birimi’de gönüllü olarak görev almak isteyen öğrencilerimiz için “Gönüllü Katılımcı Başvuru Formu” hazırlanmıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

♦ ZKÜ 17. Kültür Sanat Spor Haftası etkinlikleri kapsamında, Engelsiz ZKÜ Birimi olarak bir stand açılacaktır. Tüm akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz ve konuklarımız standımıza davetlidir.

♦ ZKÜ 17. Kültür Sanat Spor Haftası etkinlikleri kapsamında, 16 Mayıs 2011 günü gerçekleştirilecek olan yürüyüşte Engelsiz ZKÜ Birimi olarak yer alınacaktır. Bizimle birlikte yürümek isteyen katılımcılara önemle duyurulur.

♦ 29 Nisan 2011 günü ZKÜ Tıp Fakültesi’nde “İşiten Yürekler” konulu bir panel düzenlenmiştir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

♦ 10-11 Mart 2011 tarihlerinde Ankara Üniversitesi’nde yapılan 5. Engelsiz Üniversiteler Çalıştayı’na Üniversitemizi temsilen Engelsiz ZKÜ Birimi Koordinatörü Hakan KALYON katılmıştır.

♦ Üniversitemizin tüm birimlerinde 3 Mart – 18 Nisan 2011 tarihleri arasında fiziksel mekan tespiti ve farkındalık artırma eğitimleri yapılmıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

♦ Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Engelsiz ZKÜ Birimi Çalışma Usul ve Esasları Yönergesi yayınlanmıştır. Yönerge için tıklayınız.

♦ Engelsiz ZKÜ Koordinatörü Sosyolog – Halk Sağlığı Bilim Uzmanı Hakan KALYON tarafından, 25 Mart 2011 Cuma günü saat 14.30’da, Merkez Kampüs Konferans Salonunda “Bilgilendirme ve Farkındalık Artırma Sunumları” yapılacak olup, etkinliğimize tüm akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz davetlidir.

♦ 5. Engelsiz Üniversiteler Çalıştayı 10-11 Mart 2011 tarihlerinde Ankara Üniversitesinde yapılacaktır. Çalıştaya Üniversitemizi temsilen Engelsiz ZKÜ Koordinatörü Sosyolog Hakan KALYON katılacaktır.

♦ Üniversitemiz tüm birimlerinde Mart-Nisan 2011 tarihlerinde fiziksel mekan tespiti ve farkındalık artırma eğitimleri yapılacaktır. Ayrıca tüm engelli öğrencilerimize yönelik öğrenci tespit çalışması yapılacaktır.

♦ 2010-2011 Eğitim-Öğretim döneminde Üniversitemizi kazanarak kayıt yaptıracak olan engelli öğrencilerimize yönelik olarak hazırlanan Başvuru Formu için tıklayınız.

♦ 17 Mayıs 2010 tarihinde, Üniversitemiz 2010 Bahar Şenlikleri kapsamında, “Farkındalık” etkinlikleri düzenlenmiştir. Fotoğraflar için tıklayınız.

♦ Birimimiz üniversitemize kayıtlı öğrencilerin öğrenim hayatlarında karşılaştıkları sorunları (fiziksel, psikolojik, sosyolojik, ekonomik) belirlemek ve bu sorunlara çözüm yolları bulmak amacıyla kurulmuştur. Üniversitemize kayıtlı engelli öğrencimiz iseniz koordinatörlüğümüzün engelli öğrencilere sunduğu olanaklardan yararlanmak, koordinatörlüğümüz çalışmalarından ve yüksek öğretim kurumunun engelli öğrencilere sağladığı haklardan haberdar olmak için lütfen birimimize kayıt yaptırınız. Her türlü sorunuz için, engelsiz@beun.edu.tr adresine e-posta gönderebilir ve 0 372 556 35 73 – 112 No’lu telefonuna başvuruda bulunabilirsiniz.

♦ Web sitemizin gelişimine; duyurular, çalışmalar, etkinlikler, belgeler ve web adresleri gibi konularda katkıda bulunmak isteyen öğrencilerimiz, ilgili Birim Danışmanlarına başvuruda bulunabilirler.

♦ 11-12 Mart 2010 tarihlerinde Ege Üniversitesi’nde düzenlenecek olan 4. Engelsiz Üniversiteler Çalıştayı’na, Üniversitemizi temsilen Arş. Gör. Halide Gamze İNCE katılacaktır.